Chcecie w końcu coś zmienić w Waszym życiu? Chodzi Wam przede wszystkim o to, aby znaleźć o wiele lepszą pracę? A może idziecie w zupełnie innym kierunku? Macie bowiem zamiar założyć niedługo własną firmę? Jeśli brakuje Wam funduszy, to można uzyskać pomoc prosto z Unii Europejskiej. Dofinansowanie unijne na prowadzenie własnego, prywatnego przedsiębiorstwa są, jak się okazuje, z roku na rok coraz popularniejsze. Jakie aspekty trzeba tutaj znać? Jakie informacje są niezbędne, aby otrzymać dofinansowania unijne na rozpoczęcie działalności?

Analizujecie, czym w ogóle są dofinansowania unijne? Trzeba generalnie zwrócić uwagę na aspekt, że te pieniądze pochodzą ogólnie z Unii Europejskiej. Należy mieć świadomość tego, że ta placówka ma swój budżet na tego typu kwestie. Nie można zapominać o tym, aby najnormalniej w świecie postarać się zrozumieć to wszystko od podszewki. Po prostu chodzi o to, że takie dofinansowania mają na celu pomagać osobom na przykład biednym, bezrobotnym, niepełnosprawnym albo mającym również kiepskie wykształcenie. Z takich funduszy dofinansowane są między innymi rozmaite szkolenia czy kursy. Bez problemu można otrzymać pomoc w aspekcie wyznaczenia drogi zawodowej.

Przychodzi się po prostu do pewnego fachowca, a specjalista pomaga wybrać odpowiedni kurs albo pracę itp. Dofinansowania unijne można również otrzymać na prowadzenie własnej firmy. Okazuje się, że kwota jest bardzo duża. Wszystko dlatego, że można zdobyć nawet 40000 PLN.

Kto może otrzymać takie właśnie pieniądze? Niestety, nie każda osoba. Duże znaczenie ma tutaj między innymi wiek. Najłatwiej mają osoby, które jeszcze nie ukończyły 30 roku życia. To jednak jednocześnie nie oznacza, że osoby powyżej tego przedziału muszą być bardzo mocno zmartwione. Wszystko bowiem zależy od konkretnego województwa, konkretnego regulaminu itp. Bardzo ważna informacja odnosząca się do tego aspektu jest taka, że łatwiej mają oczywiście osoby bezrobotne, które są po prostu biedne, a ich status materialny pozostawia sporo do życzenia. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dofinansowania unijne nie mogą być otrzymane przez osoby, które na przykład pracują, dobrze zarabiają itp. W tym temacie są rozmaite wymagania. Trzeba je wszystkie opisać w specjalnym formularzu zgłoszeniowym. Nie zapominajcie również o tym, aby bardzo mocno przyłożyć się do opisu firmy, którą macie zamiar niedługo otworzyć. Dobry biznesplan jest na wagę złota. To fundament, aby wniosek został po prostu zaakceptowany, a nie z rozmaitych powodów odrzucony.

Nie brakuje ludzi, którzy zastanawiają się nad tym, jakie są inne wymagania w tym temacie. Wiecie już, że jest to między innymi wiek, status materialny, wykształcenie itp. Dofinansowania unijne chcecie przeznaczyć na otworzenie własnej firmy? W takim razie trzeba zrobić rozeznanie rynku. Chodzi po prostu o to, aby pokazać osobie oceniającej wniosek, że poradzicie sobie w nowej branży. Pamiętajcie, że nie każdy otrzymuje pomoc w tym właśnie temacie. Jeśli na przykład ktoś będzie pisał bzdury we wniosku dotyczącym planowanej firmy, to nikt takiej osobie nie da takiej właśnie kwoty pieniędzy. W końcu 40 000 PLN to bardzo duża suma, prawda? Ważne jest również to, aby pieniądze zostały wydane dokładnie na to, co zostało zawarte w umowie. Po prostu gotówka musi być wydana na rozmaite kwestie związane z założeniem oraz funkcjonowaniem pierwszego Waszego przedsiębiorstwa. Kolejna istotna sprawa jest taka, że firma powinna być utrzymana na rynku minimum ponad 12 miesięcy. Wszystko trzeba zatem naprawdę dobrze zaplanować.