Trzeba podkreślić, że bardzo dużo osób zastanawia się, co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt w banku. Niewątpliwie istotne jest to, aby przedsiębiorstwo działające w tej branży oceniło zdolność konkretnego wnioskodawcy pozytywnie… Rzecz jasna, na początek kluczowe jest to, żeby wybrać dobry bank. Trzeba decydować się na instytucje, które nie od dzisiaj działają na rynku. Ponadto warto wybierać takie przedsiębiorstwa, które są dobrze oceniane. Oczywiście, dobrze jest porównać warunki finansowe, aby potem płacić relatywnie jak najmniejsze odsetki. Wcale jednak nie jest powiedziane, że Wasz wymarzony, starannie wyselekcjonowany, bank udzieliła Wam pożyczki. Musicie złożyć wniosek, który zostanie dopiero rozpatrzony. Oceniana jest między innymi zdolność kredytowa. Co zrobić, aby zwiększyć ten parametr? O tym dowiecie się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Na co zwracać uwagę?

Jaka jest Twoja zdolność kredytowa?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że przede wszystkim trzeba zrezygnować z limitów na kartach kredytowych. Piszą o tym fachowcy na https://sprawdzonydoradca.pl/. Dlaczego? Nie dzieje się bez przyczyny. Należy podkreślić, że wszystkie takie limity są bowiem traktowane przez banki jako zobowiązania. Im ich więcej, tym gorsza zdolność kredytowa. Nie powinno się zatem zapominać o tej kwestii. Poza tym istotne jest, aby unikać brania małych kredytów konsumpcyjnych.

Pamiętajcie, że wszystkie takie pożyczki są wpisywane do historii konkretnego wnioskodawcy. Warto doskonale zdawać sobie sprawę z tego faktu. To powoduje, że dana osoba ma po swoim koncie więcej zobowiązań. Jeśli kiedyś zaś będzie chciała wziąć bardziej konkretny kredyt – na przykład hipoteczny – to te wszystkie zobowiązania obniżają zdolność kredytową.

Może okazać się tak, że przez te pożyczki dana osoba po prostu nie otrzyma pieniędzy na przykład na kupno wymarzonego domu czy jego budowę itp.

Raty malejące

Jeśli chcecie wziąć jakiś kredyt, to pamiętajcie, aby zdecydować się na raty malejące. Wszystko dlatego, że wówczas banki będą zdawały sobie sprawę, że krok po kroku Wasze zobowiązania się po prostu zmniejszane, a nie zwiększają się lub są na stałym pułapie. Jeśli natomiast poradziliście sobie z początkowymi, najwyższymi zobowiązaniami, to chyba jest logiczne, że poradzicie sobie także z mniejszymi – tak przynajmniej wynika z oszacowań dokonywanych przez banki.

Kredyt hipoteczny, jedynie przy umowie o pracę?

Generalnie najlepiej posiadać jak najmniej zobowiązań. Czasami jednak mamy pewne kłopoty finansowe, albo bardzo niespodziewane wydatki. Nie powinno się zapominać o tej kwestii. W takiej sytuacji dobrze jest jednak zdecydować się na pomoc od przedsiębiorstw, które umożliwiają raty malejące. Są one po prostu dobrze widziane przez banki, kiedy będziecie zdecydować się potem na przykład na większy kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Wówczas Wasza zdolność kredytowa aż tak bardzo nie będzie obniżona. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://sprawdzonydoradca.pl/.

Umowa o pracę

Nie da się ukryć, że najlepszą zdolność kredytową mają osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę, która dodatkowo jest wykonywana na czas nieokreślony. Dlaczego tak się dzieje? Łatwo jest to wyjaśnić. Piszę o tym między innymi fachowcy na https://sprawdzonydoradca.pl/ gdzie warto zajrzeć. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że osoby rozpatrujące wnioski mają bowiem świadomość, że dana osoba będzie miała z czego płacić swoje zobowiązania wobec banku. W zdecydowanie gorszej sytuacji są osoby, które wykonują swoje codzienne zadania na podstawie umowy o dzieło czy umowy zlecenie. Jak same te nazwy wskazują, nie jest powiedziane, że te osoby cały czas będą realizowały swoje zadania w sposób nieprzerwany. W pewnym momencie może okazać się, że nie będą mieli pieniędzy na spłacanie rat. Banki chcą uniknąć takiej sytuacji. W związku z tym w najlepszym stopniu są postrzegane osoby, które realizują swoje codzienne czynności na podstawie umowy o pracę – na okres nieokreślony.

Jeśli zatem macie taką możliwość, to poproście swojego pracodawcę, aby zatrudnił Was właśnie w takiej roli. Dzięki temu będziecie mieli większe szanse na otrzymanie kredytu na przykład hipotecznego itp.