Jak wyjść z pętli kredytów

Oczywiście idealnym sposobem na wyjście z długów jest zwiększenie naszych przychodów i spłata aktulnego zadłużenia bez dodatkowych pożyczek. Znaleznienie dodatkowego źródła dochodów może jednak nie zawsze być możliwe do zrealizowania. Jeszcze lepsze było by nie doprowadzać do sytaucji kiedy to nasze zadłużenie jest na tyle duże, że nie stać nas już na regularną spłatę należności. Wszystko pięknie wygląda w teorii. W praktyce okazuje się jednak, że często wpadamy w pętle zadłużenia i dopiero wtedy zaczynamy zastanawiać się nad tym jak do tego doszło. W większości przypadków bez dodatkowej gotówki w postaci kredytu nie mamy także szans na wyjście z długów obronną ręką.

Pieniądze na spłatę zadłużenia

Jeśli podejmiemy decyzję o tym, że chcemy sfinansować nasze aktualne zadłużenie kolejnym kredytem nie idźmy do pierwszej lepszej instytucji. W ten sposób tylko na chwilę pozbędziemy się problemów. Podejmując pochopne i nieprzemyślane decyzje szybko okazać się może, że popełniliśmy kolejny błąd. Musicie wiedzieć o tym, że instytucje pozabankowego wymagają od nas mniej formalności. Jednakże dostępnośc pożyczki decyduje także o jej całkowitej wysokości. Pożyczka zawsze będzie dużo droższa niż kredyt. Jeśli więc chcesz wyjść z długów powinieneś starać się o kredyt bankowy. Jest to najtańszy sposób na pożyczenie pieniędzy. Do tego pewna instytucja czyli bank, będzie dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem niż zadłużanie się w prywatnje firmie, której historii nie znamy.

Jaki kredyt pomoże nam wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który przeznaczony jest po to aby spłacić swoje aktualne zadłużenie. Kredytem konsolidacyjnym możemy spłacić zarówno inne kredyty jak i pożyczki, chwilówki czy debet na karcie kredytowej. Warunkiem, który musi być spełniony aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w banku jest bowiem posiadanie zadłużenia. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu spłacimy wszystkie aktualne zobowiązania. Nie będziemy mieli już na głowie kilku różnych zadłużeń, każdy z innym terminem spłaty. W ten sposób uporządkujemy swoje finanse. W zamian kilku, pozostanie nam jedna niższa rata kredytu konsolidacyjnego. Obniżenie wysokości miesięcznej raty jest możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania oraz ujednoliceniu warunków kredytowania. Dzięki konsolidacji nie popadniemy także w większe zadłużenie z powodu rosnących odsetek od nieterminowej spłaty, które nie są małe. To uchroni nas także przed zepsuciem sobie historii kredytowej w BIK, a tym samym nie zaprzepaścimy swojej szansy na kredyt w przyszłości. Kwoty kredytu konsolidacyjnego najczęściej nie dostajemy do ręki. Bank samodzielnie przelewa odpowiednią sumę do wskazanych przez nas placówek, w których mamy aktualnie zobowiązania finansowe. Zanim zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny musimy wiedzieć o tym, że staramy się o trudny kredyt, czyli taki z którym wiążą się trudności w jego otrzymaniu. Aby zwiększyć swoje szanse warto starać się o konsolidację z pomocą profesjonalnego doradcy kredytowego, który może prowadzić negocjacje z bankiem. Tym samym mamy szansę na warunki kredytowania niedostępne w standardowej ofercie w banku.

Kredyt gotówkowy

Poza kredytem konsolidacyjnym, stricte przeznaczonym na spłatę zadłużenia, w naszej sytuacji, rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy. Niekiedy może on bowiem okazać się opcją łatwiej dostępną, czyli produktem, który szybciej otrzymamy w banku. Kredyt gotówkowy jest bowiem jednym z mniej sformalizowanych. Będziemy potrzebować znacznie mniej dokumentów niż przy kredycie konsolidacyjnym. Do tego czas, który będzie potrzebny na uzyskanie kredytu gotówkowego jest znacznie krótszy. Plusem kredytu gotówkowego jest także to, że nie musimy informować banku na jaki cel pożyczamy pieniądze. Możemy więc wydatkować go zgodnie z naszymi potrzebami. Ten plus jest z drugiej strony minusem. Dlaczego? Jeśli nie mamy zobowiązania w postaci wydatkowania środków pochodzących z kredytu na spłatę naszego zadłużenia, może pojawić się pokusa wydania tych pieniędzy na zupełnie inny cel. W ten sposób nie tylko nie pomoże to nam wyjść z długów, a przysporzy jeszcze więcej problemów. Pieniądze szybko się rozejdą, a my będziemy mieli do spłaty kolejną ratę.

Jeśli dalej nie wiesz jaki kredyt pozwoli ci wyjść z długów umów się na rozmowę z doradca kreydtowym, a będziesz miał pewność, że wybierzesz najlepsze dla ciebie rozwiązanie.